SJÆLSØ FORHANDLERE

Her kan du finde en liste over de butikker, som har autentisk interiør og møbler fra Sjælsø Nordic. Du er velkommen til at kontakte dem for at høre om de har den vare, som du er interesseret i.

 

Vær opmærksom på, at forhandlere ikke har alle produkter, men at de kan bestille dem hjem. For yderligere information, er du velkommen til at kontakte os på info@sjaelsoenordic.com

 

DANMARK
Culture Living 2100   Østerbro www.cultureliving.dk
Art-oriental.dk 2600   Glostrup www.art-oriental.dk
ANCHER'S HAVECENTER ApS 2670   Greve www.anchers.dk
Laura Ella v/Helle og Lars Hende 2791   Dragør www.lauraella.dk
HomeMe ApS 2860   Søborg  
Botex Charlottenlund 2920   Charlottenlund www.botex.dk
Coco's 3000   Helsingør  
Drømmehuset Dronningmølle ApS 3120   Dronningmølle www.drømmehuset.dk
Loppe & Co. 3230   Gilleleje www.loppeogco.dk
AURA-CPH ApS 3250   Gilleleje www.aura-living.dk
Valentino CPH Luxe 3250   Gilleleje  
Frk. Jensens  3480   Fredensborg  
Sille & Sylvester 3500   Værløse www.silleogsylvester.dk
Snurretoppen 3660   Stenløse www.snurretoppen.nu
Qvalitet.dk 4100   Ringsted www.qvalitet.dk
Vitrinen 4180   Sorø www.vitrinen.dk
Kræmmerhus 4200   Slagelse www.kræmmerhus.dk
Den gode butik 4500   Nykøbing Sjælland www.dengodebutik.dk
Bent Møller 4660   Store Heddinge www.bent-moeller.dk
CasaNordic 4700   Næstved www.casa-nordic.dk
Frk. Lundgren  4720   Præstø www.frklundgren.dk
Kafenø 4736   Karrebæksminde www.kafeno.dk
House Of Melfar 5500   Middelfart  
Butik Knag v/John Tony Foged 5900   Rudkøbing  
Bille Knudsen Isenkram 5960   Marstal  
Egtved Blomster 6040   Egtved  
Erlev Blomster og Havecenter 6100   Haderslev www.erlevblomster.dk
Capau 6200   Aabenraa www.capau.dk
Renés Bolignyt 6400   Sønderborg  
Gårdbutikken Jægerslyst 6500   Vojens www.gaardbutikken-jaegerslyst.dk
Helbos Living ApS 6710   Esbjerg V www.helbos-living.dk
Varde Engroslager ApS 6800   Varde www.vardeengroslager.dk
Elmelundgård 6900   Skjern www.elmelundgaard.com
likeNORDISK 6960   Hvide Sande  
Kaas&co 7130   Juelsminde www.kaasogco.dk
Bindeballe Købmandsgaard 7183   Randbøl www.bindeballekoebmandsgaard.dk
FOTO/GRAFISK 7200   Grindsted www.foto-grafisk.com
Egevang Blomster 7321   Gadbjerg  
Bækkelundgård Blomster 7323   Give www.baekkelundgaardblomster.dk
Homeloving 7361   Ejstrupholm www.homeloving.dk
Moster D v/Dorthe Emilie Jensen 7400   Herning www.moster-d.dk
Butik Lundager 7470   Karup www.butik-lundager.dk
Butik Unik 7700   Thisted www.butikunik.dk
Egeris Blomster 7800   Skive www.egerisblomster.dk
DortheTING 7830   Vinderup www.dortheting.dk
Kornblomsten 7850  

Stoholm Jyll

 
retro-fund.dk 8400   Ebeltoft  
Den Gamle Mølle ApS 8462   Harlev J www.dengamlemoelle.dk
Heine's Anlæg v/Heine Fisker 8600   Silkeborg  
Lykkefund 8600   Silkeborg www.lykkefund.dk
Gårdbutikken Bakkely 8800   Viborg www.bakkelyviborg.dk
Pabstinteriør 8920   Randers NV www.pabstinterior.dk
Carla Blomster v/M Rogild-Jensen 9000   Aalborg www.carla-blomster.dk
Fr. Larsens Klædeskab 9000   Aalborg www.frlarsens.dk
By Froberg v/Torben Poulsen 9240   Nibe www.byfroberg.dk
Den gamle Brugskunst 9493   Saltum  
Hos Sibylle 9670   Løgstør  
Blach&co v/Christina Blach 9700   Brønderslev www.blachogco.dk
Vinspecialisten 9990   Skagen

www.hjhansen-vin.dk/vinspecialisten-skagen

Mille B 8400    Ebeltoft

www.milleb-living.dk/shop

Yokha Living ApS

 

TYSKLAND

       
Goldstücke 22880   Wedel www.goldstuecke-schoenes-zuhause.de
binnen & buten 23552    Lübeck www.restaurant-binnen-un-buten.de/
Snöflinga 24376   Kappeln www.snoflinga.org
Strandboutique 25938   Nieblum/Föhr www.facebook.com/Strandboutique
Findling wohnen & schenken 25946   Norddorf / Amrum  
Immergrun Blumen 90765   Fürth  
         
ENGLAND        
Burford Garden OX18 PA   Oxfordshire www.burford.co.uk
         
FINLAND        
Lahjaduo (Soile Kontinen) 530   Helsinki www.hakaniemenkauppahalli.fi/liike/lahjaduo/
Pehtoorin perikunta 6100   PORVOO  
Rosenblads AB 22100   Mariehamn, Åland www.rosenblads.ax
P&S Häyhä Oy 48600   Kotka www.is.fi/yritys/ps-hayha-oy/
Iloinen Viivi Oy 71800   Siilinjärvi www.iloinenviivi.fi
Bjarmia 93600   Kuusamo  
         
NORGE        
R8 Design/Bettanshus 1166   Oslo www.bettanshus.no
No3drøbak 1440   Drøbak  
Lille Special A/S 1607   Fredrikstad www.lillespecial.no
Skafferiet Tjøme A/S 3145   Tjøme www.dittskafferi.no
Lindas Lykke AS 3482   Tofte  
Fem høns 4070   Randaberg www.femhons.no
Hanlin AS/ By Brun 4328   Sandnes  
Berits interiør 4633   Kristianssand  
Many Colors Lindekleiv 4700   Vennesla www.manycolors.no
Solstrand blomster og Interiør AS 5017   Bergen www.solstrandblomster.no
CARAMEL MOLDE AS 6413   MOLDE  
Boteco Interiør AS 6510   Kristiansund  
Jettestuen.no As 7970   Kolvereid www.jettestuen.no
         
SVERIGE        
Blå Gungan Handelsbolag 11113   Stockholm www.blagungan.se
Welcome Home, Wome Interiors AB 11223   Stockholm www.welcome-home.se
Reforma 11356   Stockholm www.reformasthlm.se
Fat Cat House and Garden 11631   Stockholm www.fatcatstockholm.se
Flower&coffee garden Sthlm ab 11761   Stockholm www.flowergardensthlm.se
Fastighetsdialog AB 11856   Stockholm  
Hortensia Design ( Pom Pom) 12064   Stockholm www.pompomsjostaden.se
Danys Home / Stockholms Handels 12641   Hägersten www.danyshome.se
Änglahimlen AB 13738   Västerhaninge www.anglahimlen.com
Auntie Inredning & Presenter 14630   Tullinge  
Cranberry Corner AB 18233   Danderyd  
Presentboden Lingsbergs Säteri AB 18691      
Horn AB 19693   Kungsängen  
All Good Things 27636   Borrby www.allgoodthings.nu
Alle på österlen 27735     www.alle.se
Mixhuset 28133   Hässleholm www.mixhuset.se
Vitt och Vackert 29431   Sölvesborg www.facebook.com/vittochvackert/
Patriks Prylar 30594   Halmstad www.patriksprylar.se
Florista blomster & Presenter 33433   Anderstorp  
Gjuteriläget AB 36345   Lammhult  
Stajl Inredningsverksta' Aktiebolag 41304   Göteborg  
UggledaLen/Helen Löfgren 42740   Billdal  
Nolhaga Hem AB 44130   Alingsås www.nolhagahem.se
Retro&DesignStrömstad 45230   strömstad www.instagram.com/retrodesignstromstad
Huset Brevé AB 45631   Kungshamn www.husetbreve.se
Lilla Boden På Espås 52196   Falköping www.xn--lillabodenpesps-rlbd.se
Förr & Nu 54351   Tibro  
VitVitareVitast 56146   Huskvarna www.vitvitarevitast.se
Linsi Fastighets AB 57397   Tranås www.sverigesminstacafe.se
Kopp & Kanna 59230   Vadstena www.koppokanna.se
Garag1 62145   Visby www.garag1visby.se
Landa Gotland 62230   Gotlands Tofta www.landagotland.selz.com
Gripsholms Vävarestuga 64730   Marienfred www.spb.dk/gripsholms-vavarestuga
Gårdsglädje 66591   Kil www.gardsgladje.com
Vakra Hem Interior 67391   Charlottenberg  
Frykens Pärla & Lysviks camping 68697   Lysvik www.frykensparla.se
Köksboden 76174   Norrtälje www.xn--kksboden-n4a.se
Lotta Borg AB 76456   Grisslehamn  
Handelskompaniet i Sälen Ab 78067   Sälen  
Gumman Grön AB 79230   Mora  
Furutorp Interior & Design 79530   Rättvik www.facebook.com/Furutorp
Gamla Gefle Home 80251   Gävle www.facebook.com/gamlagefle/?ref=page_internal
Huset på Hea 82960   Gnarp www.facebook.com/husetpahea
KalixFLORA 95234   Kalix www.kalixflora.se